Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Aktiebolagets verksamhet ska vara att självt eller genom dotterbolag äga och förvalta fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 15 665 | 15 355 | 14 597 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 7 824 | 7 834 | 7 217 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 5 168 | 3 888 | 3 721 |
| Årets resultat (tkr) | -99 | -1 899 | -1 612 |
| Summa tillgångar (tkr) | 116 940 | 108 567 | 114 854 |
| Antal anställda |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 15 665 | 15 355 | 14 597 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | 7 824 | 7 834 | 7 217 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | 5 168 | 3 888 | 3 721 |
| Årets resultat (tkr) | -99 | -1 899 | -1 612 |
| TILLGÅNGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 96 315 | 98 278 | 99 569 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 20 624 | 10 289 | 15 285 |
| Tillgångar (tkr) | 116 940 | 108 567 | 114 854 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 4 094 | 4 193 | 5 148 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | 1 165 | 899 | 612 |
| Långfristiga skulder (tkr) | 94 224 | 87 336 | 102 336 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 17 456 | 16 139 | 6 758 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 116 940 | 108 567 | 114 854 |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2025-12* | 2024-12* | 2023-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | |||
| Omsättning per anställd (tkr) | |||
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | 50.0% | 51.0% | 49.4% |
| Soliditet | 3.5% | 3.9% | 4.5% |
| Kassalikviditet | 118.2% | 63.8% | 226.2% |
Geely Innovation Centre 3 AB ingår i en koncern med 129 bolag. Moderbolag är Geely Europe Innovation Centre AB och koncernmoderbolag är Zhejiang Geely Holding Group Co Ltd. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2025-12.
Aktiebolagets verksamhet ska vara att självt eller genom dotterbolag äga och förvalta fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.